Blog Mebelart

akcesoria tapicerskie

To specyficzny rodzaj igieł. Muszą być odpowiednio wytrzymałe, inaczej byłyby zupełnie bezużyteczne. Korzystają z nich nie tylko rzemieślnicy, ale i majsterkowicze. Są przeznaczone do pracy z twardymi i wymagającymi materiałami. Przy ich pomocy tworzone są wykończenia wyrobów tapicerowanych, służą również do szycia dywanów, czy tworzenia dekoracji.

regeneracja piły

Intensywnie użytkowanie piły taśmowe, trakowe i tarczowe mogą być szczególnie narażone na zużycie i różnorodne uszkodzenia, dlatego też konieczna jest nie tylko odpowiednia obsługa sprzętu, ale i prawidłowo wykonywane prace konserwacyjne. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim właściwie wykonywane ostrzenie. Dzięki temu utrzymamy wysokiej jakości cięcie i przedłużymy żywotność urządzenia.

Materiały retuszerskie

Piękne i stylowe mieszkanie to marzenie każdego z nas. Aranżacja naszych wnętrz jest wspaniałym czasem. Wybór odpowiednich mebli jest bardzo ważny. Obecnie na rynku mamy ogrom dostępnych inspiracji, które z powodzeniem można wykorzystać przy urządzaniu naszego mieszkania. Najważniejszymi elementami w każdym pomieszczeniu są meble.

Gałka meblowa

To meble są tym, co nadaje charakter danemu wnętrzu. Ich kształty, kolory oraz wykończenie sugerują, jaki  styl mieszkania wybrał jego właściciel. O charakterze mebli mogą świadczyć takie detale, jak delikatne rzeźbienia czy frezy, a nawet gałki i uchwyty. Czym powinna charakteryzować się idealna gałka meblowa?

Wiele osób kupując meble tapicerowane nie zwraca uwagi na detale i ich wykończenie, tylko patrzą na mebel jako na całość. Jednak jak mówi słynne powiedzenie: „diabeł tkwi w szczegółach” i mogą nam one powiedzieć wiele o meblu, który chcemy kupić. Na co zwracać uwagę? Sprawdźmy!

Piły stolarskie

Piły stolarskie należą do grupy tych urządzeń, które obowiązkowo powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu stolarskiego. Dzięki nim możliwe jest między innymi szybkie i stosunkowo łatwe obrabianie drewna. Co należy wiedzieć o tych urządzeniach? Do czego dokładnie służą? – na te pytania postaramy się odpowiedzieć w treści poniższego artykułu. Zachęcamy do uważnej lektury.

Filc do produkcji mebli

Filc jest włókniną używaną  branży meblarskiej od lat. To włóknina igłowana utwardzona termicznie. Cechuje się dużą sztywnością i wysoką wytrzymałością. Używa się go głównie do produkcji materacy i mebli tapicerowanych. Dostępny jest w wielu różnych kolorach i rodzajach. Filc jest jednym z najczęściej używanych materiałów w branży meblarskiej. Warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Renowacja i tworzenie mebli wymaga zastosowania wielu różnych narzędzi i technik. Jedną z często używanych rzeczy jest wypełniacz do drewna. Czym jest i do czego służy?
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.