Blog Mebelart

produkcja mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane to synonim funkcjonalności i komfortu - nie każdy jednak wie, że ich zalety wynikają ze skomplikowanej konstrukcji i są zależne od licznych drobnych czynników umożliwiających stworzenie jedynego w swoim rodzaju produktu o wysokiej jakości. Dziś omówimy komponenty, które są stosowane podczas wyrobu tego rodzaju mebli.

produkcja parkietów

Produkcja parkietu nie jest pracą rękodzielniczą. To raczej linia produkcyjna, w której skład wchodzą rozmaite maszyny i urządzenia, nierzadko w pełni zautomatyzowane albo półautomatyczne. Efektem jest produkt budowlany, który przed wejściem na rynek musi spełniać określone normy. Dlatego tak ważne jest wyposażenie linii produkcyjnej parkietów. Co powinno się w nim znaleźć?

guziki

Tapicerowanie to praca polegająca na obijaniu tkaniną, m.in. mebli, przy czym mogą to być zarówno meble nowe, jak i używane wymagające renowacji. Do wykonywania tej czynności służy szereg akcesoriów, w tym specjalne guziki. Czym powinny się one charakteryzować i jak wybrać najlepsze?

pas tapicerski

Jednym z podstawowych akcesoriów tapicerskich są pasy. Trwałe, wytrzymałe i odkształcalne, stanowią warstwę elastyczną mebla. To ona właśnie odpowiada za równomierne rozkładanie napięć na ramie. Zanim przyjrzymy się bliżej różnym rodzajom pasów tapicerskich, dokonajmy przeglądu ich cech charakterystycznych oraz zastosowań.

akcesoria tapicerskie

To specyficzny rodzaj igieł. Muszą być odpowiednio wytrzymałe, inaczej byłyby zupełnie bezużyteczne. Korzystają z nich nie tylko rzemieślnicy, ale i majsterkowicze. Są przeznaczone do pracy z twardymi i wymagającymi materiałami. Przy ich pomocy tworzone są wykończenia wyrobów tapicerowanych, służą również do szycia dywanów, czy tworzenia dekoracji.

regeneracja piły

Intensywnie użytkowanie piły taśmowe, trakowe i tarczowe mogą być szczególnie narażone na zużycie i różnorodne uszkodzenia, dlatego też konieczna jest nie tylko odpowiednia obsługa sprzętu, ale i prawidłowo wykonywane prace konserwacyjne. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim właściwie wykonywane ostrzenie. Dzięki temu utrzymamy wysokiej jakości cięcie i przedłużymy żywotność urządzenia.

Materiały retuszerskie

Piękne i stylowe mieszkanie to marzenie każdego z nas. Aranżacja naszych wnętrz jest wspaniałym czasem. Wybór odpowiednich mebli jest bardzo ważny. Obecnie na rynku mamy ogrom dostępnych inspiracji, które z powodzeniem można wykorzystać przy urządzaniu naszego mieszkania. Najważniejszymi elementami w każdym pomieszczeniu są meble.

Gałka meblowa

To meble są tym, co nadaje charakter danemu wnętrzu. Ich kształty, kolory oraz wykończenie sugerują, jaki  styl mieszkania wybrał jego właściciel. O charakterze mebli mogą świadczyć takie detale, jak delikatne rzeźbienia czy frezy, a nawet gałki i uchwyty. Czym powinna charakteryzować się idealna gałka meblowa?
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.