Jak wybrać idealne uchwyty meblowe

Główne rodzaje uchwytów

Najogólniej rzecz ujmując uchwyty do szafek podzielić można na zewnętrzne i ukryte, a także na górne i dolne. W zależności od indywidualnych preferencji mogą one posiadać formę prostą bądź też bardziej okazałą. Należy jednak pamiętać, że wyróżniamy również uchwyty gałkowe, w tym również uchwyty gałkowe kryształowe. Takie modele sprawdzają się idealnie w przypadku mebli stylizowanych na stare oraz mebli lakierowanych. Do największych zalet uchwytów gałkowych zaliczyć należy wyjątkową trwałość, łatwość utrzymania w czystości, a także praktyczność.

 

Uchwyty – jaki rozmiar?

Bardzo ważną kwestią, o której nie powinniśmy zapominać podczas wybierania uchwytów do mebli, jest określenie rozmiaru, który nas interesuje. Warto wiedzieć, że producenci oferują obecnie zarówno modele dwupunktowe, jak i jednopunktowe. Duży wachlarz dostępnych rozmiarów umożliwia swobodne dopasowanie uchwytów nie tylko do komód, ale również szaf, czy szuflad.

 

Zwróć uwagę na miejsce produkcji

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze uchwyty służyły długo i bezproblemowo, to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jakimi metodami zostały wyprodukowane. Co prawda na naszym rodzimym rynku większość tego typu produktów dostarczana jest przez polskie firmy, niemniej większość importuje je od zagranicznych producentów. Są jednak przedsiębiorcy, którzy wyrabiają uchwyty do mebli w kraju i gwarantują najwyższą europejską jakość.

 

 

 
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.