Rodzaje pianki tapicerskiej

Gęstość

Stopień gęstości pianki zależy od jej przeznaczenia i jest jej najważniejszym parametrem. Powszechnie uważa się, że im większa gęstość pianki, tym wyższa jej jakość i trwałość. Niższa gęstość będzie miała zastosowanie w obiciach drzwi, oparciach, podłokietnikach, podsufitkach oraz jako materiał wypełniająco-uzupełniający. Lekkie pianki są polecane do elementów, które nie są narażone na bezpośrednie działanie dużej siły. Natomiast wyższa gęstość pianki jest spotykana w krzesłach, fotelach, siedziskach, materacach, leżyskach, a nawet legowiskach dla zwierząt. Przy tej gęstości można wybrać różnego rodzaju twardość. Wybór jest zależny od naszych potrzeb i indywidualnych przyzwyczajeń. Jeśli planujemy sami użyć popularnej „gąbki”, a nie wiemy co wybrać, poradźmy się obsługi w dobrym sklepie z materiałami tapicerskimi.

Zastosowanie

Pianki tapicerskie różnią się od siebie właściwościami technicznymi. W zależności od zastosowania możemy wyróżnić różne typy pianek. Standardowe odnajdziemy w oparciach czy materacach, standardowe trudnopalne w żegludze lub meblach użytkowania publicznego. Wysokoelastyczne gąbki typu HR odzyskują swój kształt 40% razy szybciej niż pozostałe i są wykorzystywane w luksusowych siedziskach. Wysokoelastyczne trudnopalne CMHR mają zastosowanie, np. w przemyśle meblowym na rynku brytyjskim, ze względu na regulacje prawne. Natomiast termoelastyczne pianki visco dają uczucie otulenia i przyjemnej miękkości. Zapewniają wysoki komfort użytkowania. Wtórnie spieniane gąbki sprawdziły się m.in. w sprzętach do ćwiczeń, przemyśle samochodowym czy jako izolacja termiczna.
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.