Rodzaje pasów tapicerskich

Parciany czy gumowy?

Produkuje się różnorodne rodzaje pasów tapicerskich: parciane, gumowe, jutowe, elastyczne, rozciągliwe, sztywne, cienkie czy grube. Sprzedawane są w zależności od potrzeb – od pojedynczych metrów po całe nawoje. Na indywidualne zamówienia producenci mogą przygotowywać pasy o różnej szerokości, długości czy rozciągliwości. Mogą być wykonane ze sztucznych materiałów jak przędza polipropylenowa, nici lateksowe, poliamid, poliester, a także naturalnych jak juta czy len. Pasy tapicerskie są produkowane z wysokiej jakości tkanin, by były trwałe i wytrzymałe. Charakteryzuje je odporność na ścieranie, równy i gęsty splot oraz estetycznie wykonanie, w zależności od rodzaju wykorzystania. Pasy nie powinny farbować ani ulegać odbarwieniu.

Zastosowanie a potrzeby

Pasy tapicerskie parciane umożliwiają montaż pianek oraz materaców tworząc dzięki temu oparcia lub siedziska. Nadają się również do naprawy i renowacji mebli. Cechuje je elastyczność, łatwość montażu i wygoda użytkowania. Mają zastosowanie również jako pasy nośne przy produkcji toreb, plecaków, namiotów czy pokrowców oraz jako pasy transportowe. Natomiast pas gumowy, tzw. guma meblowa, służy zwiększeniu elastyczności pianki w stelażach mebli. Dodatkowo może występować w różnych kolorach, w zależności od zapotrzebowania. Pasy wysoko elastyczne wykorzystuje się w siedziskach, by nadać im sprężystości i odpowiednio je wzmocnić. Inaczej nazywa się je taśmami i używa się ich głównie do produkcji mebli tapicerowanych. Pasy tapicerskie mają jeszcze wiele innych zastosowań.
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.