Tasiemka w pikowaniu czystym

Materiał do pikowania

Tasiemka jest stosowana w pikowaniu czystym mebli tapicerowanych bez żadnych ozdobników, guzików czy dodatków. Najlepiej sprawdzają się tutaj miękkie i elastyczne tkaniny jak welury, aksamity, szenile czy skóry miękkie. Wybraną tasiemkę przyszywa się w miejscu pikowania, czyli na skrzyżowaniu przeszyć lub na jednym kawałku. Wszystko zależy od projektu bądź życzenia klienta. Nieprawidłowe umieszczenie tasiemki może osłabić wytrzymałość materiału. Należy szczególnie uważać przy bardzo cienkich tkaninach lub skaju. Dlatego pikowaniem powinny zajmować się osoby o długoletnim doświadczeniu zawodowym. Warto pamiętać, że nie należy pikować grubych i twardych skór, ze względu na ich brak podatności na zabiegi tapicerskie.

Rodzaje tasiemek

Tasiemki do pikowania występują w różnych długościach i o różnych końcówkach. Przeważnie stosuje się je do pikowania płytkiego. Oryginalną i nowatorską techniką jest stosowanie tasiemki pineskowej. Dzięki niej meble stają się bardziej atrakcyjne i eleganckie. Pikowanie tasiemką wykorzystuje się przy produkcji krzeseł, fotelików, hokerów, ławek, loży, mebli stylizowanych oraz ścian tapicerowanych. Warto pamiętać, że ilość pikowań jest uzależniona od wielkości i szerokości oparcia. Pikowanie tasiemką może przybierać różnorodne kształty - w romby, kwadraty, w postaci lamówek, rączek czy nadruków na tkaninach. Tasiemkę do pikowania używa się również w ozdabianiu patchworków, gdzie zszywa się małe kawałki podobnych materiałów w jeden wzór.
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.