Czym są wypełniacze do drewna?

Pomoc przy ubytkach

Wypełniacze do drewna to różne substancje, dzięki którym można naprawić ubytki w danym drewnianym elemencie. Mogą to być specjalne szpachle czy granulaty, które twardnieją po nałożeniu. Dzięki nim można wyrównać drewno w miejscach, gdzie pojawiły się rysy, wypełnić dziurę po sęku lub jakiekolwiek inne uszczerbki. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor wypełniacza tak, by pasował do odcienia drewna, z którym pracujemy. Gdy wypełniacz się utwardzi, pracujemy z nim jak ze zwykłym drewnem – musimy go równo zeszlifować. Wypełniacze pozwalają na uzupełnienie braków w drewnianych meblach, ale także i parkietach.

Rola wypełniaczy

Wypełniacze grają ogromną rolę w meblarstwie. Dzięki nim meble nie tylko wyglądają elegancko i estetycznie, ale można ich także komfortowo używać. Wypełniacze utrzymują w całości wybrakowane elementy i sprawiają, że dany mebel nie rozpada się. Dzięki regularnemu uzupełnianiu ubytków, meble lub parkiet posłużą dłużej swojemu właścicielowi. W wyszczerbione miejsce nie będzie dostawała się woda, a drewno nie będzie przez nią szybko niszczeć. Miejsca z ubytkami są również bardziej wrażliwe na kolejne uszkodzenia mechaniczne, dlatego powinno się je jak najszybciej zabezpieczać. Po całkowitym utwardzeniu się szpachli można ją malować i lakierować. Niektóre z nich twardnieją kilka godzin, inne nawet kilka dni. Twardnienie często zależy od wielkości ubytku. W przypadku parkietów naprawa przy pomocy wypełniacza jest o wiele mniej kosztowna niż wymiana całego parkietu. Fachowo położony wypełniacz dobrej jakości sprawi, że nawet stara podłoga odzyska dawny blask i splendor. Wypełniacze sprawdzają się świetnie zarówno w przypadku mebli starych, jak i nowoczesnych – dobry fachowiec doradzi nam odpowiedni produkt do danego zadania.
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.