Podstawowe informacje na temat filcu

Filc do produkcji mebli

Rodzaje filcu

Filc dostępny w hurtowniach meblarskich może mieć różne granulacje. Hurtownie oferują różne odcienie filcu, jednak na rynku zazwyczaj używa się jasnych i ciemnych klasycznych odcieni. Filc do produkcji mebli można podzielić na filc twardy i miękki. Oba rodzaje mają nieco inne zastosowania. Profesjonalne hurtownie oferują formatki o różnych wymiarach. Duże zakłady meblarskie zazwyczaj kupują filc w rolkach. Rodzaj filcu dobiera się w zależności od zadania. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj filcu przyda się nam do konkretnego projektu, zawsze warto poradzić się obsługi w doświadczonym sklepie z materiałami tapicerskimi.

Zastosowanie filcu

Filc ma wiele zastosowań, nie tylko w branży meblarskiej. Używa się go jako warstwy zabezpieczającej sprężyny  materacach i meblach tapicerowanych. Możemy spotkać go także w pokrowcach na deski do prasowania i prasowalnicach. Jest też świetną przekładką tapicerską. Filcem wygłusza się także pracę systemów sprężynowych w materacach i meblach tapicerowanych. Wiele sklepów meblarskich wykorzystuje filc jako zabezpieczenie mebli podczas transportu. Filc używany jest też w tapicerstwie samochodowym. Niewiele osób wie, że materiał ten jest popularny także w branży ogrodniczej i w budownictwie. Tam służy jako geowłóknina używana przy filtracji, drenażu czy jako filc prasowalniczy. Ze względu na swoje cechy  znajduje on zastosowanie także w wielu innych branżach.
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.