Guziki mają znaczenie!

Jakość wykonania

Mebel powinien być dokładnie wykonany w każdym szczególe i detalu. Warto więc dokładnie przyjrzeć się szwom, przeszyciom, pikowaniu i guzikom. Guziki tapicerskie powinny być idealnie wpasowane w materiał. Nie mogą od niego zbytnio odstawać, gdyż bardzo łatwo je będzie niechcący wyrwać z niego przy wstawaniu lub przesuwaniu się po kanapie. Guziki powleczone materiałem muszą być wykonane bardzo dokładnie. Jeśli spod któregoś z niech nieestetycznie wychodzi materiał oznacza to, że mebel nie został wykonany wystarczająco rzetelnie. Należy przyjrzeć się również szwom. Wszędzie powinny być mocne, żadna nitka nie ma prawa odstawać od reszty tapicerki. Odstającą nitkę bardzo łatwo jest niechcący zahaczyć guzikiem od spodni czy pierścionkiem na dłoni, pociągnąć i rozpruć szew. Ta zasada dotyczy również pikowania na meblu. Musi być ono idealne i bardzo mocne. Jeśli w którymś miejscu pikowanie traci charakterystyczny kształt oznacza to, że szybko zacznie się jeszcze bardziej rozpadać.

Mała duża zmiana

Detale są na tyle istotne, że można nimi wręcz zmienić charakter danego mebla. Wyobraźmy sobie nudny szary narożnik, w którym wszystkie szwy zmieniamy na jaskrawożółte. Nagle staje się on zupełnie nowoczesnym meblem! Dlatego też warto pamiętać o możliwościach tapicerów, gdy chcemy zmienić wystrój swojego mieszkania. Czasami do starej kanapy czy fotela wystarczy doszyć ciekawe guziki lub kryształki, a zamieni on swój charakter na nowoczesny lub glamour. Nawet zamawiając meble w niektórych znanych sieciówkach możemy sami wskazać palcem kolory nici lub poszczególnych części tapicerki z próbników dostępnych dla klientów. Czasami więc zamiast szukać mebla idealnego wygodniej jest go stworzyć!
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.