Jakie rodzaje pasów tapicerskich wyróżniamy?

pas tapicerski

Charakterystyka pasów tapicerskich

Tego typu pasy tka się na specjalnych krosnach pasmanteryjnych. Stosowana technika to przeplot osnowy z nici lateksowych i wątku z przędzy polipropylenowej. Do produkcji oferowanych przez nas pasów używamy jedynie tkanin najwyższej jakości, które cechuje gęsty i równy splot. Dzięki temu nasze wyroby są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim odporne na ścieranie i odkształcenia.

Do czego stosuje się pasy tapicerskie?

Pasy tapicerskie najczęściej można spotkać w oparciach mebli wypoczynkowych: kanap, sof, foteli. Rozmieszcza się je równomierne, w niewielkich odległościach. Mogą stanowić także podparcie siedziska. Pasy tapicerskie to jednak nie tylko akcesoria meblowe. Ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość wykorzystywane są również  w innych branżach. Doskonale bowiem sprawdzają się przy torbach, plecakach, a także w charakterze pasów transportowych.

Podstawowe rodzaje tapicerskich pasów

Proponujemy Państwu najwyższej jakości pasy tapicerskie elastyczne i nieelastyczne, a także oparciowe i siedziskowe. Mogą mieć szerokość od 50 do 120 mm i rozciągliwość od 0% do 100%. Pasy tapicerskie można podzielić także na te, wyprodukowane z materiałów sztucznych, na przykład poliestru lub poliamidu oraz na te, z materiałów naturalnych. Pasy, do których produkcji używa się lnu lub juty są szczególnie doceniane przez zwolenników ekologicznych rozwiązań.

W naszej bogatej ofercie znajdziecie Państwo także inne akcesoria do mebli tapicerowanych, w tym guziki i gwoździe ozdobne, profile oraz kedry, a także tasiemki do pikowania, pętelki naciągowe, sztegi oraz ręczne i automatyczne urządzenia do obrabiania guzików. 
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.