Guziki tapicerskie. Jakie najlepsze?

Tapicerowanie to praca polegająca na obijaniu tkaniną, m.in. mebli, przy czym mogą to być zarówno meble nowe, jak i używane wymagające renowacji. Do wykonywania tej czynności służy szereg akcesoriów, w tym specjalne guziki. Czym powinny się one charakteryzować i jak wybrać najlepsze?

Czym są guziki tapicerskie i do czego służą?

Guziki tapicerskie przypominające pinezki to elementy ozdobne służące do pikowania, używane przede wszystkim w wezgłowiach i obrzeżach siedzisk, a także na poduszkach. Służą jednak nie tylko do nadawania ciekawego wyglądu tapicerowanym przedmiotom, ale także pozwalają na ukrycie zszywek.

Czym kierować się przy wyborze guzików tapicerskich?

Oferta guzików do tapicerowania jest bardzo szeroka, dostępne są bowiem w wielu wymiarach, kolorach i wzorach. Zasadniczo przy ich wyborze trzeba kierować się wyglądem tkaniny użytej do tapicerowania, gdyż guziki tapicerskie powinny dobrze się komponować z jej wyglądem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby detale te kontrastowały z obiciem, dzięki czemu będzie można uzyskać znacznie oryginalniej prezentujący się mebel.

Charakterystyka ozdobnych guzików tapicerskich

Ciekawą kategorią produktów są też ozdobne guziki tapicerskie, które znajdą Państwo również w ofercie naszej firmy. Wyglądają one jak niewielkie kryształy, dzięki czemu znakomicie pasują do modnego w ostatnich latach stylu urządzania wnętrz określanego mianem glamour. Styl ten charakteryzuje się wszechobecnym blaskiem, który można uzyskać dzięki detalom takim jak błyszczące tkaniny, żyrandole z kryształami, połyskujące naczynia, czy właśnie kryształowe guziki tapicerskie. Te ostatnie mogą znaleźć się np. na obiciu sofy w salonie lub na zagłówku łóżka w sypialni. Kryształ w ozdobnych guzikach tapicerskich może mieć różne barwy, choć w naszej firmie proponujemy przede wszystkim wersję czarną, złotą oraz transparentną.

Choć guziki tapicerskie to zaledwie detale, mają one duże znaczenie dla ostatecznego wyglądu obijanych tkaniną mebli. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór produktu w odpowiednim rozmiarze i kolorze.
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.