Jakie komponenty są wykorzystywane przy produkcji mebli tapicerowanych?

Meble tapicerowane to synonim funkcjonalności i komfortu - nie każdy jednak wie, że ich zalety wynikają ze skomplikowanej konstrukcji i są zależne od licznych drobnych czynników umożliwiających stworzenie jedynego w swoim rodzaju produktu o wysokiej jakości. Dziś omówimy komponenty, które są stosowane podczas wyrobu tego rodzaju mebli.

Co składa się na mebel tapicerowany

Wykorzystanie jakościowych komponentów to gwarancja uzyskania mebli trwałych, komfortowych oraz atrakcyjnych wizualnie. Na naszej stronie www znajdą Państwo m.in. pasy tapicerskie siedziskowe i oparciowe, dostępne zarówno w wersji elastycznej, jak i nieelastycznej - ich zastosowanie jest niezbędne podczas produkcji foteli. Oferujemy również gwoździe ozdobne oraz kryształowe tapicerskie guziki do nawlekania - występujące w zróżnicowanej wielkości, dzięki czemu możliwe jest dobranie ich idealnego rozmiaru dla danego mebla.

Do komponentów do mebli tapicerowanych zaliczają się również włókniny - czyli flizelina oraz filc, który znajdą u nas Państwo zarówno w wersji miękkiej, jak i twardej, w wariantach ciemnym i jasnym. Materiały te stosuje się do produkcji umeblowania o bardzo różnorodnym przeznaczeniu - są więc obecne zarówno w meblach biurowych, jak i relaksacyjnych czy tych przeznaczonych do sypialni.

Omawiając elementy umeblowania tapicerowanego, nie można zapomnieć o profilach i kedrach tapicerskich, czyli taśmach wykonanych z miękkiego PCV. Służą one do estetycznego wykańczania mebli. Kedry, znane też jako bizy tapicerskie, nadają meblom właściwy kształt oraz gwarantują wytrzymałość wykończenia.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, która obejmuje najwyższej jakości produkty pochodzące od renomowanych marek - oprócz trwającej już 25 lat efektywnej kooperacji z przedsiębiorstwami na terenie całej Polski współpracujemy również z firmą OKE z Niemiec oraz firmą DELAHOUSSE mającą siedzibę we Francji. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i dążeniu do nieustannego rozwoju jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania, które przypadną do gustu każdemu Klientowi.
W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.